3Hours Emergency Device For BH00001 220-240V (TEKLED)
3Hours Emergency Device For BH00001 220-240V (TEKLED)
Regular price
GH₵184.00
Sale price
GH₵184.00
Unit price
per
Light bulb sold separately
SKU: SKU: 118-03612 EAN:| EAN: 'nan
In stock. 16 available
Couldn't load pickup availability
Liquid error (snippets/sticky-add-to-cart line 11): invalid url input
3Hours Emergency Device For BH00001 220-240V (TEKLED)
Default Title
Couldn't load pickup availability
Delivery within 1-2 working days
15 day returns. 30 days for members. Register

Description
3Hours Emergency Device For BH00001 220-240V (TEKLED)
Specifications
| Product Code | 118-03612 |
| Model | 118-03612 |
| Voltage | 220-240 /100-277V |
| Protection Class | Class Ⅱ |
| IP Class | IP20 |
| Product Dimensions (L x W x H) (D x H) | 150*40*28+120*20*20mm |
| Product Colour | White |
| Battery Power | 3.2V 1500MAH |
| Operating Temperature (°C) | -20/+45 C |
| Warranty | 2 YEARS |
| Life Span | 20000H |
| Box Dimension (L x W x H) | 180*80*50mm |
| Net Weight | 0.11kg |
| Gross Weight | 0.15kg |
| Box Content | 1* Emergency Device |
| Pieces/Box | 1.0 |
| Certifications | CE |
| Material | PC |
Delivery
Ghana
Greater Accra
SAME DAY DISPATCH*: Delivery within one to three working days.
The orders should be delivered by Yango Delivery or private dispatch riders.
* Orders over 1000GHS are free expect promotion items.
* Orders up to 1000GHS are 60GHS
The rest of Ghana
Delivery rest of Accra, not available for the moment...
- Choosing a selection results in a full page refresh.
- Opens in a new window.