LED Magnetic Track Light 6W 48V Black 4000K(TEKLED)-169-03108
LED Magnetic Track Light 6W 48V Black 4000K(TEKLED)-169-03108
Regular price
GH₵98.00
Sale price
GH₵98.00
Unit price
per
Light bulb sold separately
SKU: SKU: 169-03108 EAN:| EAN: 'nan
In stock. 44 available
Couldn't load pickup availability
Liquid error (snippets/sticky-add-to-cart line 11): invalid url input
LED Magnetic Track Light 6W 48V Black 4000K(TEKLED)-169-03108
Default Title
Couldn't load pickup availability
Delivery within 1-2 working days
15 day returns. 30 days for members. Register

Description
LED Magnetic Track Light 6W 48V Black 4000K(TEKLED)-169-03108
Specifications
| Product Code | 169-03108 |
| Power | 6W |
| Voltage | 48V |
| Protection Class | Class Ⅲ |
| Light Source | SMD 2835 |
| Led Quantity | 6.0 |
| Lumen | 523LM |
| Luminous efficacy | 72.5LM/W |
| CRI | 90.0 |
| IP Class | IP20 |
| Mount Type | Magnetic track |
| Product Dimensions (L x W x H) (D x H) | 130*30*26mm |
| Product Length | 130mm |
| Product Colour | BLACK |
| Paint Type | Dusting |
| Driver Type | CC Driver |
| Driver Input Voltage | 48V |
| Driver Output Voltage | DC 25V-42V |
| Driver Output Current | 200MA |
| Operating Temperature (°C) | -20/+45 C |
| Energy Rating | A+ |
| Warranty | 3 YEARS |
| Life Span | 30000H |
| Box Dimension (L x W x H) | 140*40*32mm |
| Net Weight | 0.10kg |
| Gross Weight | 0.11kg |
| Pieces/Box | 1 |
| Certifications | CE |
| CCT (Kelvin) | 4000K |
| Material | AL ABS |
Delivery
Ghana
Greater Accra
SAME DAY DISPATCH*: Delivery within one to three working days.
The orders should be delivered by Yango Delivery or private dispatch riders.
* Orders over 1000GHS are free expect promotion items.
* Orders up to 1000GHS are 60GHS
The rest of Ghana
Delivery rest of Accra, not available for the moment...
- Choosing a selection results in a full page refresh.
- Opens in a new window.