LED OC003B 2х10W 5000K WHITE-165-03328
LED OC003B 2х10W 5000K WHITE-165-03328
Regular price
GH₵201.00
Sale price
GH₵201.00
Regular price
GH₵251.00
Unit price
per
Light bulb sold separately
SKU: SKU: 165-03328 EAN:| EAN: 'nan
In stock. 90 available
Couldn't load pickup availability
Liquid error (snippets/sticky-add-to-cart line 11): invalid url input
LED OC003B 2х10W 5000K WHITE-165-03328
Default Title
Couldn't load pickup availability
Delivery within 1-2 working days
15 day returns. 30 days for members. Register

Description
LED OC003B 2х10W 5000K WHITE-165-03328
Specifications
| Product Code | 165-03328 |
| Power | 10W*2 |
| Voltage | 85/265V 50/60Hz |
| Input Current | 0.09A*2 ac/240V |
| Protection Class | Class II |
| Light Source | cob1414 5w |
| Lux | 2M 455LM |
| CRI | >90 |
| Flickering | NO Flickering |
| Beam Angle | 46 |
| Diffuser Type | Glass |
| Control | on/off |
| Driver Brand | Tekled |
| Efficiency | 0.0 |
| Warranty | 2y |
| Power (Watt) | 20 |
| Power source | Hardwired |
| DIMMABLE | NO |
| Lumenous output | 2140 |
| lumen/ watt | 100 |
| CCT KELVIN | 5000k |
| IP Level | IP20 |
| Housing material | aluminum,Glass |
| Product color | white |
| Installation Type | Recessed |
| OPTIC(difuser) Material | aluminum |
| Optic type | reflector |
| Operating Temp. | -20/+50 C |
| Lifespan | 30000 |
| Prodcut Size L W H | 230*120*65mm |
| Cut-Out | 205*95 |
| BOX DIMENSIONS (MM) L W H | 235*125*80mm |
| NET WEIGHT of product | 0.49kg |
| GROSS WEIGHT inner box | 0.55kg |
| boxes/carton | 30.0 |
| carton dimensions L W H | 500*425*495mm |
| GROSS WEIGHT CTN | 17.8kg |
| DRIVER TYPE | CC Driver |
| Output voltage and current | 25-40V |
| Output Current | 300ma*2 |
| SPD built in or external? And kV? | 1kV |
| POWER FACTOR | 0.0 |
| pieces in a box | 1 pcs Lamp Body,1 pcs instruction |
Delivery
Ghana
Greater Accra
SAME DAY DISPATCH*: Delivery within one to three working days.
The orders should be delivered by Yango Delivery or private dispatch riders.
* Orders over 1000GHS are free expect promotion items.
* Orders up to 1000GHS are 60GHS
The rest of Ghana
Delivery rest of Accra, not available for the moment...
- Choosing a selection results in a full page refresh.
- Opens in a new window.