Solar Rechargeable Emergency Light Bulb Lantern Cool Daylight
Solar Rechargeable Emergency Light Bulb Lantern Cool Daylight
Regular price
GH₵141.00
Sale price
GH₵141.00
Unit price
per
Light bulb sold separately
SKU: SKU: 191-03130 EAN:| EAN: 5056547530529
In stock. 379 available
Couldn't load pickup availability
Solar Rechargeable Emergency Light Bulb Lantern Cool Daylight
Default Title
Couldn't load pickup availability
Delivery within 1-2 working days
15 day returns. 30 days for members. Register

Description
Specifications
| Product Code | 191-03130 |
| Power | 50W |
| Power Source | Built-in Battery |
| Lamp Holder Type | Built-in LED |
| Protection Class | Class III |
| Light Source | SMD LED |
| Bulbs | Integrated LED, no need additional bulb |
| Lumen | 630lm |
| CRI | CRI>70 |
| CCT (Kelvin) Light Colour | 6500K Cool Daylight |
| IP Class | IP65 |
| Mount Type | Suspended, Surface Mount |
| Product Dimensions (LxWxH) (DxH) | D105x90mm |
| Product Length | 150mm |
| Made Of Materials | ABS, Polycarbonate |
| Product Colour | White |
| Beam Angle | 160.0 |
| Net Weight | 240g |
| Gross Weight | 290g |
| Box Dimension (LxWxH) | 107x107x93mm |
| Pieces/Box | 1 |
| Certifications | CE, UKCA, RoHS |
Delivery
Ghana
Greater Accra
SAME DAY DISPATCH*: Delivery within one to three working days.
The orders should be delivered by Yango Delivery or private dispatch riders.
* Orders over 1000GHS are free expect promotion items.
* Orders up to 1000GHS are 60GHS
The rest of Ghana
Delivery rest of Accra, not available for the moment...
- Choosing a selection results in a full page refresh.
- Opens in a new window.